ET go home, czyli jak znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania i bolączki życiowe obierając kurs wsteczny. - Good Vibes Zone

ET go home, czyli jak znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania i bolączki życiowe obierając kurs wsteczny.

Jak zmienić rzeczywistość wokół siebie i zacząć żyć pełnią życia? Przestań gonić króliczka i wróć do domu – tylko tam odnajdziesz to czego szukasz.

Trzymając mapę w ręku i znając właściwy adres łatwiej odnaleźć właściwy cel, trudno się z tym nie zgodzić, prawda? I Ty taką mapę posiadasz. Dlaczego zatem wciąż szukasz na oślep? Biegasz bez celu, byle szybciej, byle gdzie, byle jak. Gonisz króliczka szukając odpowiedzi na zewnątrz. Obwiniasz partnera, że nie daje Ci tego co chcesz otrzymać, idziesz z tylko sobie znanym grymasem do urzędu chcąc jak najprędzej załatwić sprawę, opryskliwa Pani odsyła Cię z kwitkiem. Kasjerka omyłkowo źle wydaje resztę, Policja akurat Ciebie zatrzymuje za przekroczenie prędkości, a hydraulik, któremu słono zapłaciłaś za uszczelnienie cieknącego kranu wykiwał Cię na kasę, spartolił robotę i właśnie zakwalifikował się do programu „Usterka”. Ciąg niefortunnych zdarzeń czy skandal w biały dzień? Cały świat sprzysiągł się przeciwko Tobie a Ty chodzisz zła jak osa rozsiewając jad dookoła?

Jakkolwiek byś tego nie nazwała, prawda jest taka, że nikt tu nie zawinił. Objawił Ci się obraz Ciebie, który wprost z wewnątrz na zewnątrz znalazł urzeczywistnienie w świecie matrixu wedle Twojego nieświadomie wypowiedzianego życzenia. Proste? Nawet banalnie. Jeśli jednak zrozumienie tego mechanizmu jest zbyt trudne, pozwól, że wyjaśnię na przykładzie.

Jeśli 6-latek nie dostaje tego co chciał może być piekielnie zły. Idąc do szkoły kopnie parę kamieni, rozwali zabawkę, uderzy kolegę, zbierze parę uwag do dzienniczka, na koniec dnia popłacze się bo wszystko działo się źle. Jeśli wdał się w bójkę z kolegami – pewnie póki co nie będą się lubili. Dlaczego? Bo agresja rodzi agresję.

Wracając jednak do Ciebie, być może w życiu miałaś wiele niespełnionych życzeń, wiele rozczarowań, jednym słowem toczysz nieustanną walkę z samą sobą – trudno o to aby wszechświat wymalował Tobie inny obraz niż ten, który aktualnie widzisz.

Nikt inny nie ponosi odpowiedzialności za materializację Twojej rzeczywistości jak Ty sama.

Przestań zatem szukać winowajcy swoich niepowodzeń życiowych, nie przeklinaj w myśli Pani urzędniczki, nie przyklejaj etykiety Policji, nie oceniaj partnera – wróć do siebie i tu zacznij pracę. Wiem, że to wszystko może Ci się wydawać nieprawdopodobne bo przecież wszystko z Tobą w porządku. Czyżby? Wróć w takim razie myślami do swoich ostatnich dni? Czy były takie jakie chciałabyś powtórzyć, czy wolałabyś jednak szybko o nich zapomnieć? Jeśli wybrałaś odpowiedź numer 2 to wierz mi, że czas na powrót do swojego wnętrza.

/Źródło: Pixabay

Jesteś istotą mającą potężną moc stwórczą. Twoje myśli wzmocnione odpowiednią emocją (np. gniewem, frustracją, zazdrością, chęcią zemsty) bardzo szybko zostaną Ci objawione w świecie rzeczywistym czy Ci się to podoba czy nie. Jakkolwiek by tego nie nazwać – prawo przyciągania, efekt lustra – wszechświat da Ci to czego potrzebujesz byś zasmakowała tego czym sama karmisz. Może być gorzko, może być słodko. Ty wybierasz – bo to Ty właśnie podajesz do stołu. Możesz więcej niż Ci się wydaje – wszystko ma początek w Tobie.

Wiesz już, że z zatrutego źródła pragnienia nie ugasisz – co dalej?

Jeśli chcesz zmiany nie możesz powielać tych samych schematów. Chcąc zobaczyć inny obraz rzeczywistości, musisz odważyć się zrobić coś inaczej niż dotychczas.

Nie bez powodu piszę o odwadze. Każda zmiana kursu to jednak trochę droga w nieznane. To badanie lądu, po którym wcześniej nie stąpałaś. Mimo, że droga wiedzie do domu to zdarzyć się mogło, że oddaliłaś się od siebie tak bardzo, że z trudem pamiętasz jak do niego wrócić.

Jeśli jednak jesteś zdecydowana na tę konfrontację, ZAUFAJ, że wszystko jest w najlepszym porządku. Nawet jeśli się pogubiłaś – Twoje czyste, otwarte serce zaprowadzi Cię z powrotem do źródła bezkresnej miłości. Rób takie kroki, które w danym momencie będą dla Ciebie odpowiednie. Idź swoim tempem, nie karć się za to, że popełniasz błędy. Wiedzie Cię Twoja droga, która to pozwala Ci doświadczać, poznawać i wyciągać wnioski. Nie myśl o sobie w kategoriach zła. Zamiast tego – otul się miłością, daj sobie zrozumienie i kieruj się intuicją.

Co możesz zrobić aby zmienić kolej rzeczy i przybliżyć się do własnego JA?

1. Nie mów źle o sobie

Wypowiadając negatywne słowa, zdania pod własnym adresem to tak jakbyś rzucała na siebie urok i źle sobie życzyła. Pamiętaj, że jeśli sama nie masz dobrego zdania o sobie i stawiasz się w złym świetle – Twoje otoczenie również będzie Cię tak widzieć.

2. Bądź dla siebie dobra

Kochaj bliźniego swego jak siebie samego – słyszałaś to z pewnością. A teraz odwróć kolejność i od tego zacznij. Bądź dla siebie Panią wszelkiego stworzenia, Boginią wszelkiej obfitości. Oświetl się najjaśniejszym reflektorem i świeć niczym gwiazda polarna wskazując kierunek zbłądzonym. Tańcz w blasku świec, celebruj cudowne momenty, raduj się z małych rzeczy, doceniaj swoje starania, uśmiechaj się do siebie i zadbaj o swoje wewnętrzne dziecko.

3. Obdarowuj siebie i innych

Dawaj sobie, kup sobie kwiaty, przygotuj sobie smakowity posiłek, idź na długo wyczekiwany spektakl, oddaj komuś coś czego już nie potrzebujesz, odwiedź schronisko dla zwierząt, przeznacz kwotę na cel dobroczynny – dziel siębądź hojna dla życia a życie odda Ci z nawiązką.

4. Szanuj swoje ciało i przestrzeń wokół siebie

Zaproś do swojego wnętrza miłość, zmień dietę na żywą, bogatą w owoce i warzywa, pełną życiodajnej energii, wysypiaj się, spędzaj czas z osobami przy których rozkwitasz, unikaj zaś tych, przy których czujesz dyskomfort i w towarzystwie, których źle się czujesz, zadbaj o porządek w swoim otoczeniu, pozbądź się rzeczy, które niosą ze sobą złe wspomnienia lub których nie używasz – czyste i harmonijne wnętrze daje poczucie lekkości i oczyszcza energię wokół Ciebie.

5. Wycisz umysł

Zanurz się w sobie, medytuj, praktykuj jogę, pływaj, tańcz, śpiewaj, spaceruj, biegaj – daj sobie przyzwolenie na doświadczenie w pełni ciszy i posłuchaj melodii Twojego serca, rozkoszuj się tym co do Ciebie mówi – ono nigdy Ciebie nie zawiedzie.

6. Praktykuj uważność

Zwolnij tempo i dostrzeż to, co Cię otacza, Twoja percepcja wyostrzy się kiedy się zatrzymasz, wówczas zauważysz całe piękno tego świata, będziesz w stanie chłonąć życie wszystkimi zmysłami. Cała magia, która wydarza się każdego dnia objawi Ci się dla Ciebie jeśli otworzysz swe serce.

7. Bądź wdzięczna

Odpowiedz uśmiechem na uśmiech, doceniaj to co Cię spotyka, prowadź dzienniczek wdzięczności i przez 14 dni zapisuj za co jesteś wdzięczna. Dzięki praktyce uważności będziesz w stanie dostrzegać coraz więcej dobra wokół Ciebie.

8. Poszerzaj granice

Odważ się robić to czego nigdy wcześniej nie robiłaś, pozwoli Ci to na powolne opuszczanie strefy komfortu i doświadczanie nowej jakości życia. Zrób listę nowych rzeczy jakie chciałabyś wykonać i konsekwentnie je realizuj – krok po kroku przybliżysz się do odkrycia nowego nieznanego lądu – dodatkowo zyskasz satysfakcję z faktu, że spróbowałaś czegoś nowego.

9. Wyzbądź się oczekiwań

Wkraczając na drogę rozpoznania rozkoszuj się samą drogą, nie licz dni do osiągnięcia celu, nie stawiaj sobie wymagań i oczekiwań, bądź w przepływie i płyń z falą, bez presji, bez zniecierpliwienia, bez ciężaru. Bez oczekiwań nie ma rozczarowań. Zaufaj, że tam dokąd zmierzasz wszystko Ci sprzyja i rozkoszuj się tym tak jakbyś już teraz tam była.

10. Celebruj sukcesy i bądź dla siebie wyrozumiała

Ciesz się ze swoich osiągnięć, uśmiechaj się do siebie często, wznoś się ponad wszystko i żyj w zgodzie ze sobą, nie walcz i nie goń swojego cienia, bądź tolerancyjna i wyrozumiała dla postępów jakie robisz, dostrzegaj wartość chwili – jesteś matką tego czego dokonałaś – to Twoje dzieło – jesteś zdolna by malować piękny obraz swojej rzeczywistości.

Moja droga, jesteś zdolna do zdobywania wielkich szczytów. Cały potencjał jest w Tobie do odkrycia. Wystarczy wykonać pierwszy krok, podjąć działanie by zacząć i podążać za tym głosem, który poprowadzi Cię ku prawdzie Twojego serca. Ono pokaże Ci drogę do rozpoznania. Zacznij odkrywać to co zakryte i tworzyć siebie od nowa. Odważ się by sięgnąć po więcej i żyj pełnią każdego dnia.

/Źródło: Pixabay

Let’s high vibe – Jolie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *