Jak zwiększyć świadomość poprzez podróże i przeskoczyć o kilka stopni wzwyż na drodze do poznania siebie? - Good Vibes Zone

Jak zwiększyć świadomość poprzez podróże i przeskoczyć o kilka stopni wzwyż na drodze do poznania siebie?

Opuść domowe legowisko i odważ się być obywatelką świata.

Czy kiedy byłaś małą dziewczynką marzyłaś o podróżowaniu i poznawaniu świata? Ja do takich właśnie należę. I choć nie zawsze było to możliwe ze względu na wiele czynników, ta młodzieńcza ciekawość oraz ogromny apetyt na poznawanie życia w innych zakątkach Ziemi są wciąż mocno obecne we mnie.

Niesiona tym co mogę nowego spotkać, sięgałam po to co nieznane bo czułam, że jest coś więcej poza domowymi pieleszami z bezpieczną przystanią w postaci kanapy i pilota. Osobiście uważam, że nie ma lepszej drogi do poszerzania własnych granic jak podróżowanie.

Jeśli jesteś na drodze do poznania siebie, chciałabym zachęcić Ciebie do tego abyś wyskoczyła z kapci i zrobiła coś co przyniesie Tobie ogrom dobroci, poszerzy Twojego granice, otworzy oczy i serce na nowe, a przede wszystkim zainspiruje Cię do działania i życia w pełnej obfitości.

Podróżowanie nigdy nie było bardziej dostępne (może poza faktem, że post powstał w czasie pandemii i jest trochę restrykcji z tym faktem związanych) i jeśli tylko podejmiesz działanie, możesz przeżyć przygodę swojego życia. Zamknij oczy, wyobraź sobie miejsce w którym chciałabyś być, chwyć mapę w rękę i obierz swój cel.

/Źródło: Unsplash

Czego mogą nauczyć Ciebie podróże i co możesz dzięki nim zyskać?

1. Odwaga

Już sama decyzja o wyjeździe budzi lekkie podekscytowanie i przechodzi Cię dreszcz emocji. Zwłaszcza jeśli jedziesz do miejsca, w którym nigdy wcześniej nie byłaś. Osobiście uwielbiam to uczucie. To jakby ktoś podał Ci dopaminowo-endorfinowy koktajl a Ty wypiłabyś go jednym haustem prosząc o dolewkę.

Zapytasz czy jadąc na wycieczkę można mówić o odwadze? Tak, można. Znam wiele osób, które boją się otworzyć okno na świat a na mnie patrzą jak na ufoludka, który wdrapał się w szpilkach na Kilimandżaro (joke). Uważam, że podróże są świetnym neutralizatorem lęków. Za każdym rogiem czeka Cię coś do odkrycia. I nawet jeśli się trochę boisz – przełam to i odważ się zrobić krok naprzód. Bycie odważnym nie oznacza fakt, że nie odczuwasz lęku i to robisz. Odwaga oznacza, że boję się, lecz podejmuję ryzyko.

2. Pewność siebie

Cecha pożądana jeśli chcesz osiągnąć sukces w pracy, wynegocjować dobrą stawkę za towar lub osiągać to o czym marzysz. Będąc poza granicami kraju komunikujesz się w innym języku, masz do czynienia z innymi ludźmi, doświadczasz nowych sytuacji, poznajesz nowe miejsca, wzbogacasz się poznawczo i kulturowo wzmacniając swoje poczucie wartości.

3. Poszerzanie granic

Dobrze jest popływać w basenie ale o ile lepiej w oceanie? O ile piękniej jest wyjść poza strefę komfortu, zajrzeć za horyzont. Świat jest pełen cudownych miejsc, wraz z ich odkrywaniem poznajesz również swoje granice. Z każdym krokiem przekraczanie kolejnej sprawia Ci mniej problemu a dostarcza większą frajdę.

4. Otwartość

Nowe otoczenie dostarcza Ci wiele rozmaitych bodźców, nagle staje się oczywiste, że jesteś w stanie sięgnąć po coś co wcześniej zdawało się być poza Twoim zasięgiem. Otwierasz się na nowe, poznajesz nowych ludzi, nawiązujesz przyjaźnie, chłoniesz nową energię całą sobą. Wychodzisz z zamknięcia bo już wiesz, że otwarcie się przynieść Tobie może obfitość życia pomnożoną o stokroć o ile zechcesz wyjść mu naprzeciw.

5. Inspiracja

Nie jestem w stanie opisać jak wiele inspiracji dostarczyć potrafią podróże. Doświadczając nowych sytuacji, będąc w miejscach, w których nie byłaś nigdy wcześniej, będąc świadkiem sytuacji jakie widziałaś tylko w telewizji dostarczasz sobie ogrom zapału twórczego, natchnienia energią tworzenia. Czerp z tego źródła bo ono karmi obficie. Zbieraj ziarna i przygotuj pole by zasiać je wówczas kiedy poczujesz gotowość.

6. Kreatywność

Podróżując obserwujesz tętniące życiem miasta, wąskie uliczki, piękną architekturę, bogatą roślinność, bezkresne pola lub pustynie. Z obserwacji rodzi się jedna z najpiękniejszych cech – kreatywność. To nauka, która pozwala Ci kreować lepsze życie. Rodzą się nowe pomysły ale też i naśladownictwo, które również nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie – idziesz sprawdzonym szlakiem. Jakże bogatsze może być Twoje życie jeśli posiadasz pakiet kreatywnych rozwiązań, jakie możesz wplatać aby nadać mu wielobarwnego charakteru.

7. Wyostrzenie zmysłów

Będąc w nowym miejscu jesteś wyczulona na każdy nowy nieznany Ci dźwięk, słuchasz, rozglądasz się więc za nim, dotykasz roślin, smakujesz nowych potraw, komunikujesz się w innym języku. To wszystko sprawia, że Twoje zmysły pozwalają Ci doświadczać więcej, czerpać tyle wspaniałości z tego ogrodu obfitości. Zwiększa się Twoja uważność na piękno tego świata. Każdy kraj ma swoją unikalną melodię, która pozostawia miłe wspomnienie. Smakuj dojrzewającej w pełnym słońcu pomarańczy lub mango, wsłuchaj się w szum fal i rozkoszując się dźwiękiem cykad napawaj się pięknem miejsca, w którym jesteś.

8. Tolerancja

Podróże uczą tolerancji. Jadąc do innego kraju dostrajasz się do rytmu życia innej społeczności. Świat jest pełen różnorodności, jest paletą wielobarwnych narodowości, odmiennych kulturowo i językowo. To co Tobie tylko znajome i przyjęte za normę, tu gdzie gościsz może być postrzegane jako dziwactwo i odwrotnie. Nie oceniaj jednak i nie krzyw się jeśli jest Ci to nieznajome. Zaakceptuj i przyjmij zasady i normy tu panujące ze zrozumieniem. Podróże ubogacają, wskazują odmienności i podobieństwa, otwierają serce i umysł dla innych poglądów, postaw, zachowań i budują szacunek do nich.

9. Poczucie wolności

To wzniosłe uczucie kiedy przełamujesz barierę lęku, robisz krok naprzód i zmierzasz ku nowemu. To stan, który pozwala Twojej duszy śpiewać gdy spojrzysz w bezkres nowego horyzontu. Wolność to też stan umysłu, lecz podróże są w stanie dodać Ci jej i ukazać inny obraz rzeczywistości niż ten, do którego przywykłaś.

10. Podniesienie wibracji

Doświadczając wszystkiego co opisałam powyżej pozwalasz sobie podnieść wibracje swojego pola energetycznego do nieopisanego poziomu. Dzieje się tak ponieważ doświadczasz przyjemnych emocji na każdym poziomie swojego istnienia. Karmisz swoją duszę wzniosłymi widokami i pozwalasz jej tańczyć w harmonii życia i obfitości.

Wybierz się w podróż swojego życia, wyznaczaj cele, określaj punkty na mapie i pozwól sobie odkrywać uroki otaczającego Cię świata. Bądź ciekawa życia, odważ się pójść inną drogą ku nieznanemu. Ta droga pozwoli Ci również poznać siebie lepiej i wzrastać w swej świadomości.

/Źródło: Unsplash

Szerokiej drogi i wspaniałych odkrywczych podróży – Jolie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *